Návštěvu ZOO Liberec nesmíte vynechat

Tipy na výlety v Liberci i na liberecku

Návštěvu ZOO Liberec nesmíte vynechat

Zoologická zahrada Liberec

Od našeho ubytování Privat Apartma Ulrych je vzdálena pouhých cca 10 km

Liberecká zoologická zahrada je nejstarší ZOO v České republice. Již roku 1904 se ornitologický spolek pro severní Čechy zasloužil o výstavbu první, veřejnosti přístupné, expozice na území Liberce – tzv. velké voliéry. Následně do areálu přibyla i srnčí zvěř a okrasné ptactvo. Zoologická zahrada si vzala za vzor ZOO v Hamburku a rozšířila se do údolí potoka protékajícího blízkým lesem. Aktivity spolku načas sice umlčela první světová válka, ale na podzim roku 1919 německý magistrát v Liberci přispěl k otevření první Zoologické zahrady - tehdejšího „Tiergarten“ - na území dnešní České republiky.

Ze začátku byla zahrada určena spíše jako zvěřinec popř. zimoviště pro cirkusy. Mezi světové nejvýznamnější zoologické zahrady nastoupila liberecká ZOO cestu až ve druhé polovině 20. století. V dnešní době již chová kolem 170 druhů zvířat v přibližně 1000 exemplářích a rozkládá se v čarovném údolí Jizerského potoka na rozloze více jak 13-ti ha. Část výběhů se nachází na skalnatých a zalesněných svazích malebného údolí. Liberecká ZOO je specializována zejména na chov velice vzácných a ohrožených zvířecích druhů. K nejvíce ceněným patří takini čínští a bílí tygři. Liberecká ZOO je, krom dvou japonský, jedinou mimo-čínskou ZOO která chová takiny. Mezi další cenné kousky patří nejen varani mangrovovi, ale i unikátní soubor dravců. Pavilon tropů patří mezi nejmodernější stavby zoologické zahrady v Liberci.

Veškeré děti nejčastěji zaujmou nejen hrádky rozverných šimpanzů ve výběhu, ale i krmení lachtanů. V dolní části zahrady se v letní sezoně stala nejen pro děti, ale i dospělé oblíbenou kontaktní ZOO. Krom toho jsou tu pro děti elektro-autíčka, dětský vláček či koutek se spoustou prolézaček. Děti si zde mohou pohrát či jen pohladit například kozy kamerunské či domácí nebo mini appalosy a v menších prostorách morčata neb králíky.

V dolní části ZOO Liberec také objevíte venkovní posezení s občerstvením, nepočítaně dalších služeb, poznávací trasy a spoustu dalších možností. Do liberecké ZOO se od našeho apartmánu v Liberci – Machníně dostanete vlastním autem nebo můžete využít i MHD Liberec

Zdroj informací: http://www.zooliberec.cz/

Zpět na výpis