Sportovní víkend na Liberecku

Kulturní akce v Liberci

Sportovní víkend na Liberecku

Přijeli jste do Liberce či jeho okolí na dovolenou a chtěli byste zde zažít trochu té sportovní aktivity a ne jen neustále lenošit?

Nebojte, Liberec je pro sport místo jako stvořené. Nachází se zde velké množství nejrůznějších sportovních areálu, v nichž si můžete ověřit svůj sportovní talent.
 

Během zimních měsíců je zde samozřejmě sportem číslo jedna lyžování, a to jak sjezdové, tak běžecké. Pokud patříte mezi milovníky tohoto sportu, pak vyrazte do známého Ski areálu Ještěd, kde kromě dokonale připravených sjezdovek nabízí také Liberec ubytování pro turisty.

Mezi větší sportovní areály patří Sport Park Liberec, který využijete pro změnu v letních měsících. Jedná se o areál, v němž si zahrajte buďto tenis na antuce nebo plážový volejbal. Celkem Sport Park disponuje 3 tenisovými kurty a jedním kurtem právě na oblíbený plážový volejbal.

Teď se ještě jednou vrátíme do Ski areálu Ještěd, tentokrát ale v rámci jeho letního využití. Od května do října totiž slouží sjezdovka s názvem Skalka jako Bike park, kde se můžete dosyta vyřádit na svém dvoukolovém miláčkovi. Jde se o park se středně těžkou obtížností. Narazíte tady na dřevěné i hliněné překážky.

A nyní také něco čistě pro ženy. Pokud dostanete chuť na aerobik či byste rádi absolvovali jiné cvičení, pak zamiřte do Pražské ulice, kde se nachází Aerobic studio Endorfin Liberec, jenž ženám nabízí lekce kvalitního cvičení za dostupné ceny. Lze tady vyzkoušet například dance aerobic, kickbox aerobic, kondiční cvičení pro ženy, interval aerobic, kardio aerobic nebo bodytoning.

Na závěr samozřejmě nesmíme zapomenout na jedno z největších zábavních středisek ve střední Evropě, kterým je Centrum Babylon Liberec, kde se vyřádíte ve zdejším aquaparku nebo si zde třeba na odreagování zahrajete bowling.

Zpět na výpis

Liberecko je sportovní, relaxační, kulturní i vzdělávací.

Poradíme Vám kam na výlet i za zábavou.  Nejčastěji naši hosté navštěvují Liberecký ještěd, kde se mohou po troše turistiky kochat výhledem z Ještědu na celý Liberec a přihlehlé hory. Po příjemně únavném stoupání na ještědský hřbet si můžete odpočinout a zarelaxovat v bazénech, atrakcích nebo ve well-nessu Babylon v Liberci.  Milovníkům hradů, zámků a skalních útvarů Liberecka doporučujeme v okolí hrad Houska , hrad Tolštejn , zámek Lemberk , Bozkovské jeskyně, a další výlety na liberecku. Návštěvníkům se zájmem o faunu a flóru pak musíme doporučit Zoo Liberec a Botanickou zahradu. Krásnou přírodu, skály a rozhledy můžete obdivovat v Jizerských horách , nebo si zajet na celodenní výlet do českého Ráje.