Stáj "Prašný dvůr" nedaleko našeho ubytování.

Aktivity v okolí Liberce

Stáj "Prašný dvůr" nedaleko našeho ubytování.

Stáj „PRAŠNÝ  DVŮR“ v Liberci - Machníně

Milovníci koní se příjemnou procházkou dostanou po necelých 15-ti minutách od našeho penzionu na farmu „Prašný dvůr“. Koně se zde pěstují a jízdy na koních provozují již od roku 1990 kdy se sem, do libereckého předměstí Machnín přestěhovala z Bezděčína u Frýdštejna.

Dovolenou v Liberci a pobyt v našem rodinném penzionu si tím pádem můžete zpříjemnit návštěvou této stáje. Začátečníci si mohou zkusit jízdu na venkovní pískové jízdárně a kdo už na koni někdy seděl může vyjet i do terénu. Zkušenější jezdci mají v oblibě vyjížďku na nedalekou zříceninu hradu Hamrštejn nebo jen do okolních lesů a strání. Ti nejzkušenější si mohou domluvit i několikahodinový výlet na Ovčí horu u Machnína, Bedřichovku nebo do Krásné Studánky.

Pro tyto účely jsou zde k dispozici převážně čeští teplokrevníci. Tito koně nejsou sice příliš temperamentní, ale právě protože jsou klidní tak se výborně hodí pro výuku jízdy na koni. Většina zdejších koní jsou místní rodáci a jsou přímo chování pro rekreační vyjížďky.

Příznivce agroturistiky je možno si zde vyzkoušet i práci na farmě u koní jako je například krmení, hřebelcování čištění stájí neb kydání. Místní jezdecký klub se zabývá činností pro děti již od 6-ti let.  Od našeho ubytování v Liberci je stáj Prašný dvůr vzdálena asi 850m

Zdroj informací: http://prasnydvur.blog.cz/

Zpět na výpis

Cyklotrasy blízko našeho ubytování v Liberci.

Cyklostezka kolem Liberce vede Machnínem, blízko našeho ubytování. V okolí liberce najdete i další cyklostezky vedoucí po zajímavých místech. řada pěkných cyklostezek .

Golf, dokonalé spojení relaxace, turistiky a sportu.

Blízko našeho ubytování využít místní golfové hřiště v Machníně. V současné době vybudováno 18 normovaných jamek s celkovým handycapem 68, 3 jamkovkovou akademií, otevřený i krytý driving range pro trénování odpalů a trénovací putting green.

Lyžování pro začátečníky i pokročilé.

Lyžařum doporučujeme sjezdovky přímo v Liberci na Ještědu, pro začátečníky pak na Javorníku nebo v Jizerských horách.